Informace k odběrům - COVID-19

Městská nemocnice, a.s., Dvůr Králové nad Labem

 

Informace o vytvoření žádosti o odběr na vyšetření COVID-19

Žádost o provedení odběru pro vyšetření COVID-19 hlásí indikující lékař na kontaktní telefon pracoviště, které eviduje žádanky o odběr, a to:
interní ambulance na nové poliklinice - 499 320 503 (v pracovní dny v době od 7:00 do 15:00 hod.)

Žádanky přijímá pracoviště následujícími způsoby:
1. Lékař bude dotázán na skutečnost, zda zadal žádost do informačního systému ÚZIS. V případě, že tak učinil, nahlásí na výše uvedené pracoviště rodné číslo pacienta a personál naší ambulance na portálu ÚZIS příslušnou žádanku vyhledá, vytiskne a bude kontaktovat pacienta, aby s ním dohodl den a čas odběru.
2. Pokud indikující lékař elektronickou verzi žádanky nevytvořil, telefonicky kontaktuje výše uvedené pracoviště, kde nahlásí údaje o pacientovi a indikujícím pracovišti (jedná se o stejné údaje, které se uvádějí do elektronické či papírové žádanky o vyšetření). Naše pracoviště následně žádanku vytiskne a bude kontaktovat pacienta, aby s ním dohodl den a čas odběru.

Pozn.: Žádanka není předávána pacientovi, ale pracoviště interní ambulance ji vnitřní poštou odesílá na odběrové místo.

Informace k odběrům COVID-19

Odběry pro vyšetření jsou prováděny výhradně na základě nahlášené žádanky indikujícím lékařem jedním z výše uvedených důvodů.

Odběrové místo pro vyšetření COVID-19 je zřízeno v odběrovém stanu v prostoru před bývalou laboratoří. Odběr je prováděn způsobem "drive-in", tzn., že odběr je proveden okénkem automobilu odběrovou sestrou bez vystoupení klienta z vozu. Přístup do odběrového stanu není určen pro pěší.

UPOZORNĚNÍ: VYŠETŘENÍ PRO SAMOPLÁTCE NEPROVÁDÍME!

 

 

PřílohaVelikost
PDF icon Žádanka - COVID-1947.21 KB