Zahájení očkování seniorů 80+

Městská nemocnice, a.s., Dvůr Králové nad Labem

V pátek 19. února bude v Městské nemocnici, a.s., zahájeno očkování seniorů ve věkové kategorii nad 80 let proti onemocnění COVID-19.

Očkování je prozatím určeno výhradně pro ty klienty, kteří se registrovali k očkování prostřednictvím webových stránek Ministerstva zdravotnictví České republiky a byli SMS zprávou vyzváni k provedení rezervace na konkrétní termín a čas prostřednictvím rezervačního systému Reservatic (to je nezbytná podmínka vakcinace). Vakcinace bude prozatím probíhat na pracovišti v suterénu hlavní budovy nemocnice.

V současné době je ale ve vzájemné spolupráci se Střední průmyslovou a obchodní školou, Městem Dvůr Králové nad Labem a Královéhradeckým krajem připravováno očkovací pracoviště právě v aule SPOŠ.

Jeho plánovaná kapacita by měla umožnit provést očkování u 24–36 pacientů za hodinu. Očkování by se tak mělo stát pro seniory a následně i ostatní občany dostupnějším. S ohledem na dodávky vakcín a další podmínky, které je ještě pro očkovací místo zajistit, je v plánu uvést toto pracoviště do provozu počátkem měsíce dubna.