Pacienti oddělení následné péče mohou relaxovat v altánu, který pro ně vyrobili žáci ZŠ Podharť

Městská nemocnice, a.s., Dvůr Králové nad Labem

Pacientům oddělení následné péče i návštěvníkům Městské nemocnice, a. s., Dvůr Králové nad Labem bude pro chvíle odpočinku sloužit nový altán, který vymysleli a vytvořili žáci 7. A ZŠ Podharť v rámci projektu Extra třída. Předání altánu se uskutečnilo ve středu 27. června a pásku slavnostně přestřihl ředitel nemocnice Miroslav Vávra.

„Na oddělení následné péče chodili žáci již v rámci etického projektu a zajišťovali zde kulturní program pro klienty. Asi tehdy se jim zrodil v hlavě nápad, že by pro obyvatele tohoto oddělení i další pacienty nemocnice mohli vytvořit oddychový koutek. Oslovili jsme proto pana ředitele nemocnice Vávru, který nám byl nakloněn a umožnil dětem jejich nápad zrealizovat, za což jsem velmi ráda,“ uvedla ředitelka ZŠ Podharť Edita Vaňková a pokračovala: „Chtěla bych tak poděkovat nejen žákům, ale i paním učitelkám a také rodičům žáků, hlavně panu Žižkovi a panu Křížovi, bez kterých by tento projekt nevznikl.“

Nápad na vytvoření altánu ocenil také Miroslav Vávra: „Vysoce oceňuji jednání žáků ZŠ Podharť, jejich učitelů a vedení školy. Projevili konkrétní zájem o pobyt seniorů na oddělení následné péče, kteří zde tráví delší dobu. A takový zájem se v současnosti příliš často nevidí. Z mé strany a ze strany vedení nemocnice jim patří veliké díky za to, co pro pacienty dělají,“ poznamenal ředitel nemocnice. Reportáž ze slavnostního předání odvysílá i Český rozhlas Hradec Králové.

ZŠ Podharť Dvůr Králové nad Labem, Městská nemocnice, a. s., Dvůr Králové nad Labem