Na Dnu zdraví jsme měřili tlak i cukr a odpovídali na dotazy

Městská nemocnice, a.s., Dvůr Králové nad Labem

Ve středu 30. května jsme organizovali Den zdraví, tentokrát v prostorách polikliniky Rooseveltova ve Dvoře Králové nad Labem. Podívat se přišlo několik desítek zájemců, kterým naše sestřičky prováděly preventivní měření a odpovídaly na dotazy týkající se poskytovaných služeb nemocnice, jako je např. endoskopie nebo prevence onemocnění prostaty. Od našich partnerů pak dostávaly další rady týkající se prevence rakoviny prsu, tlustého střeva nebo hygieny rukou. Mimoto se zde prezentovaly také sociální služby města Dvůr Králové nad Labem.

„Návštěvníci si u našich sestřiček mohli dát změřit tlak a glykémii, čehož využilo asi osm desítek lidí. Mohli se také podívat, jak si správně mýt a desinfikovat ruce, což je např. velmi důležité při návštěvě pacientů, aby nebyli více ohroženi možnou infekcí. Připraveni jsme také byli odpovídat na dotazy týkající se vyšetřování tzv. endoskopií a povídali jsme si se zájemci také o onemocnění prostaty a rakovině tlustého střeva. Zásady první pomoci před branami polikliniky předváděla trutnovská zdravotnická škola. Další představení zde měly místní sociální služby, a to pod záštitou města Dvůr Králové nad Labem,“ řekla o programu hlavní sestra Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem Mgr. Jana Holanová.

Připraveny byly i ochutnávky náhradní výživy či ukázky ortéz a bandáží a anebo slevy v místní lékárně na poliklinice. Svůj program měla také Vojenská zdravotní pojišťovna, která rozdávala domácí testy na okultní krvácení a organizace Mamma help, která informovala o prevenci proti rakovině prsu.